AktüelGazedda'nın GündemiBeleş maaş çeken Özgürgün’ün istifası reddedildi

Temmuz 2019’dan beri İstanbul’da yaşayan Hüseyin Özgürgün’ün, meclisten istifasına yönelik başvuru bugün mecliste reddedildi. Özgürgün’ün istifası, 23 ret oyuyla reddedildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Temmuz 2019’dan beri İstanbul’da yaşayan Hüseyin Özgürgün’ün, meclisten istifasına yönelik başvurusu bugün mecliste reddedildi. Özgürgün’ün istifası, 23 ret oyla reddedildi.

Temmuz 2019’da, Özgürgün’ün yasama dokunulmazlığının kaldırılması sonrasında kaçarak İstanbul’a yerleşen Hüseyin Özgürgün’ün istifası bugün Meclis’te reddedildi.

10 Ağustos tarihinde kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyuran Özgürgün ile ilgili oylama bugün Meclis’te gerçekleşti.

Oylamaya 45 Milletvekili katıldı, 21 ‘kabul’ oyu, 1 de çekimser oy kullanıldı. 4 vekil ise oylamaya katılmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık