koronavirusBazı hastaların Türkiye’ye nakli başladı

Kıbrıs'ın kuzeyinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavi için Türkiye'ye götürülmesine başlandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 10, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın kuzeyinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının tedavi için Türkiye’ye götürülmesine başlandı.

Türkiye’den Ercan Havalimanı’na gelen Türkiye Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçak, ilk etapta 4 Kovid-19 hastasını alarak, Ankara’ya Esenboğa Havalimanı’na geri döndü.

Burada ambulanslara alınan hastalar, tedavilerinin yapılacağı hastanelere götürüldü.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki Kovid-19 hastalarının, ambulans uçaklarla Türkiye’ye nakillerinin devam etmesi bekleniyor.

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye’nin, bu gece yarısından itibaren kktc’deki Kovid-19 hastalarının Türkiye’deki sağlık servislerine nakline başlayacağını açıklamıştı.

TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 27 Ağustos’ta, Türkiye’nin kktc sağlık sistemi üzerinde herhangi bir yük oluşmasına izin vermeyeceğini ve Kıbrıs’ın kuzeyindeki pozitif vaka sayısının artması durumunda hastaların ambulans uçaklarla Türkiye’deki hastanelere taşınmalarının sağlanacağını belirtmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık