AktüelEkonomi PolitikPolitikaBaybars’tan nüfus açıklaması: 374 bin 299!

Baybars, İçişleri Bakanlığı Nüfus Kayıt Dairesi resmi verilerine göre bugün itibariyle ülkedeki KKTC yurttaşlarının sayısının 252 bin 497, geçerli izinli kişi sayısının ise 121 bin 802, toplam rakamın da 374 bin 299 olduğunu açıkladı. Meclis’te konuşan Baybars, “Nüfus dinamiktir. Nüfus belli bir tarihte, sınırları belli olan bir yerde yaşayan insandır. Doğru tanım budur” dedi. Baybars ülkede öğrenci izinli sayısının 59.482 olduğunu da açıkladı.  
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 26, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam
Baybars, İçişleri Bakanlığı Nüfus Kayıt Dairesi resmi verilerine göre bugün itibariyle ülkedeki KKTC yurttaşlarının sayısının 252 bin 497, geçerli izinli kişi sayısının ise 121 bin 802, toplam rakamın da 374 bin 299 olduğunu açıkladı.

Meclis’te konuşan Baybars, “Nüfus dinamiktir. Nüfus belli bir tarihte, sınırları belli olan bir yerde yaşayan insandır. Doğru tanım budur” dedi.

Baybars ülkede öğrenci izinli sayısının 59.482 olduğunu da açıkladı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık