AktüelEkolojiBaybars’tan iklim değişikliği vurgusu

İçişleri Bakanı Baybars, iklim değişikliği gerçeğini kabullenip şiddetli yağış, su baskını ve sellerine karşı devlet olarak hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

İçişleri Bakanı Baybars, iklim değişikliği gerçeğini kabullenip şiddetli yağış, su baskını ve sellerine karşı devlet olarak hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizdi.

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, meydana gelen hortumdan zarar gören bölgeleri ziyaret etti.

Ozanköy, Sadrazamköy, Lapta ve Karşıyaka’da inceleme yapan ve vatandaşı dinleyen Baybars’a Halkın Partisi Girne Milletvekilleri Jale Refik Rogers ve Erek Çağatay’ın yanı sıra Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ile muhtarlar eşlik etti.

Baybars: İklim değişikliği yeni bir strateji planı gerektiriyor

Hortumun geride bıraktığı hasarı yerinde inceleyen İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, vatandaşların yaşamlarının olumsuz etkilenmemesi için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirtti.

İklim değişikliği gerçeğini kabullenip şiddetli yağış, su baskını ve sellerine karşı devlet olarak hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizen Baybars, bu yönde tüm devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının ortak mücadelesi ile ciddi bir organizasyona ve strateji planına ihtiyaç olduğunu belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık