AktüelGazedda'nın GündemiBaşsavcı: Ülke için bir utanç

Başsavcı George Savvides, perşembe günü yaptığı açıklamada Al Jazeera kanalının “satılık bir pasaport” belgeselinin “Kıbrıs Yatırım Programı” ile ilgili gelişmelerin ülke için bir utanç olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Başsavcı George Savvides, perşembe günü yaptığı açıklamada Al Jazeera kanalının “satılık bir pasaport” belgeselinin  “Kıbrıs Yatırım Programı” ile ilgili gelişmelerin ülke için bir utanç olduğunu söyledi. 

Kıbrıs Barolar Birliği Genel Kurulunda konuşan Savvides “bugünkü Genel Kurul toplantısı, kurumların ve değerlerin temellerini sarsan, sistemi sorgulayan son yaşanan gelişmelerin, vatandaşların kızgınlıkları ve endişelerinin gölgesi altında yer alıyor” dedi.

Savvides zorlukların Başsavcı olarak kendisi ve avukatlar için çok büyük olduğunu vurguladı ve “bu zorlukları ciddiyet, dikkat ve sorumlulukla göğüslemeliyiz dedi.

Savvides, “biliyorum vatandaşlar Başsavcı olarak benden çok şey bekliyor. Sadece hassas  konularda değil, kurumsal öneme sahip konularda kamuya açıklamalarımda tedbirli olmayı tercih ettim çünkü, olaylar benim talimatımdan sonra polis tarafından soruşturma altında bulunuyor”..

“Buna rağmen, bu ülkenin vatandaşı olarak, yasal konumdan bağımsız olarak tüm gördüklerimiz, ülkemiz için bir utançtır ve bize layık, hayal ettiğimiz ve çocuklarımıza miras bırakmak istediğimiz Kıbrıs’ın bu olmadığını söyleyerek yetinmek istiyorum”.

Kıbrıslı avukatlara da seslenen Savvides “sorumluluğumuz bunu tersine çevirmek için mümkün olan her şeyi yapmaktır” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık