AktüelGazedda'nın GündemiBaşkomutan talimat verdi, GKK komutanı uyguladı, kktc yetkilileri seyretti

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kıbrıs'ta gerçekleşen gelişmeleri, Türkiye'den yönetti, GKK Komutanı, Erdoğan'dan "aldığı talimatları" uyguladı, bu sırada Kıbrıs'ın kuzeyindeki yetkililer de gelişmeleri seyretti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 6, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kıbrıs’ta gerçekleşen gelişmeleri, Türkiye’den yönetti, GKK Komutanı, Erdoğan’dan “aldığı talimatları” uyguladı, bu sırada Kıbrıs’ın kuzeyindeki yetkililer de gelişmeleri seyretti.

Başbakan Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gittiği Türkiye’de, Maraş’ın açılmasına yönelik karar alındığını açıkladı. Erdoğan’ın televizyon kamerası da dahil olmak üzere her şeyi yönettiği programda, Ersin Tatar’ın konuşma metninin de prompter da yazıldığı gözlemlendi.

Bu sırada, Maraş’ın açılma kararının açıklandığı sırada, Kıbrıs Türk Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’a “talimatlarınız doğrultusunda hazırlıklara başladık” derken, kktc Bakanlar Kurulu, Meclisi ve Cumhurbaşkanı Türkiye’den gelen emirleri seyretti.

“Talimatlarınızı heyecanla bekliyoruz”

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ‘se Maraş’ın 13 Ağustos 1974’te Türk Silahlı Kuvvetleri sorumluluğuna girdiğini söyleyerek, “Demokrasi ve Kennedy caddeleri ile sahil şeridinin yeniden insanlığın kullanımına açılması için talimatlarınızı heyecanla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık