AktüelYüzleşmeBaşkalarının acılarının üstünde düğün pozu verdiler

46 yıldır kapalı tutulan ve Kıbrıslırumların terk etmek zorunda bırakıldığı Kapalı Maraş’ta düğün fotoğrafçılığı yapılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

46 yıldır kapalı tutulan ve Kıbrıslırumların terk etmek zorunda bırakıldığı Kapalı Maraş’ta düğün fotoğrafçılığı yapılıyor.

46 yıldır kapalı olan ve savaşın yıkımı ile ganimeti yansıtan Kapalı Maraş’ta düğünü fotoğrafçılığı yapılmaya başlandı. Harabe binaların önünde mutlu anlarını ölümsüzleştirmeye çalışan çifte, bazı duyarlı yurttaşlar tarafından tepki gösterildi.

Fotoğraf: Yiannis Toumazis

Kıbrıslırum bir yurttaş sosyal medyadan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kendini insan olarak adlandıran her insana yazıklar olsun diyerek, bazı bireylerin başkalarının acılarını düşünmeden mutlu anlarını ölümsüzleştirmesinden şikayetçi oldu. Açıklamada, “başkalarının acılarının üstünden poz vermek doğru mu?” diye de soruldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..