AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaBask ülkesinde on binlerce kişi eylemde

Bask ülkesinin Bilbao ile Bayonne kentlerinde on binlerce kişi ETA üyesi tutsaklara özgürlük talebi ile yürüdü. Bask ülkesinin İspanya ve Fransa egemenliği altındaki her iki parçasında farklı olarak düzenlenen yürüyüşlere on binlerce kişi katıldı. Bilbao’daki yürüyüşe 76000 kişi katılırken, Bayonne’daki yürüyüşe ise en az 9 bin kişi katıldı. İspanya ve Fransa cezaevlerindeki 265 ETA’lı tutsak için genel af talebi de yinelendi. ETA’lı tutsakların en çok bulunduğu ülkelerden İspanya hükümeti, tutsakları evlerine yakın yerlere nakledilebileceği açıklamasında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 13, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bask ülkesinin Bilbao ile Bayonne kentlerinde on binlerce kişi ETA üyesi tutsaklara özgürlük talebi ile yürüdü.

Bask ülkesinin İspanya ve Fransa egemenliği altındaki her iki parçasında farklı olarak düzenlenen yürüyüşlere on binlerce kişi katıldı.

Bilbao’daki yürüyüşe 76000 kişi katılırken, Bayonne’daki yürüyüşe ise en az 9 bin kişi katıldı.

İspanya ve Fransa cezaevlerindeki 265 ETA’lı tutsak için genel af talebi de yinelendi.

ETA’lı tutsakların en çok bulunduğu ülkelerden İspanya hükümeti, tutsakları evlerine yakın yerlere nakledilebileceği açıklamasında bulunmuştu.

265 ETA’lı tutsaktan 46’sı Fransa cezaevlerinde, 1’i de Portekiz’de cezaevinde tutuklu. Diğerleri ise İspanya genelindeki cezaevlerine dağıtılmış durumda.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık