AktüelMedya OdasıBasına bir fırça da Arıklı’dan

Basın emekçilerine hakaretlerin ardı arkası kesilmiyor. İki gündür Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’in hakaretleri ile boğuşan basın emekçilerine bir fırça da Erhan Arıklı’dan geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın emekçilerine hakaretlerin ardı arkası kesilmiyor. İki gündür Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’in hakaretleri ile boğuşan basın emekçilerine bir fırça da Erhan Arıklı’dan geldi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç’ın “yakıt ihalesindeki süreç kara para aklanmasına varacak niteliktedir, müsaade etmeyeceğiz” sözlerine sert tepki göstererek “Abuk sabuk laflar… Adam sırf bu ihaleye çamur atmak için bunları söylüyor. Yazıklar olsun” dedi.

Genç TV yayıncısı Muazzez Gazihan’ın programına katılan Arıklı, Gazihan’a yönelik hadsiz ifadelerde de bulunarak, Gazihan’a işini öğretmeye kalktı.

Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir ise şunları kaydetti:

Bize nasıl hitap edilmesi gerektiğini öğreneceksiniz!

Bize “Sen” değil “Siz” demeyi öğreneceksiniz!

Bize işimizi öğretmeye çalışma haddinizin olmadığını öğreneceksiniz!

Bize ahlaklı bir şekilde konuşmayı öğreneceksiniz!

Erhan Arıklı ve onun gibi seviye sıkıntısı çeken herkes basın mensuplarına nasıl davranması gerektiğini öğrenecekler!

Bizlerin soru sormaya “Ey” diye başlamadığımızı bilecekler!

En önemlisi de artık istisnasız kimseye bu konularda tahammülümüz kalmadığını, her yapılan edepsizliğe tüm gücümüzle karşılık vereceğimizi yaşayıp öğrenecekler!

Bugün Kıbrıs Genç TV’ye bağlanıp program sunucusu meslektaşımız Muazzez Gazihan’a açıkça şiddet uygulayan, hadsiz ifadeler kullanan ve işini yapmayı öğretme cüretine kalkışan Erhan Arıklı’ya yaptığı edepsizliği misliyle iade ederiz.

Bize karşı haddini aşamayacağını öğreneceksin Arıklı!

Basın Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık