AktüelEkonomi PolitikPolitikaBasın-Sen: “Kendini ihbar eden kişiyi ne yapacaksınız?”

Dün Avukat Tacan Reynar’ın, Kıbrıs TV’de Hasan Hastürer’in hazırlayıp sunduğu programda konuk olduğu sırada yaşananlar, içinde bulunduğumuz düzenin ve bu düzen tarafından suç işleyen kişilerin nasıl korunup cüretkâr olabildiklerinin resmidir. Aynı zamanda da polisin toplumun güvenliğini ve adaletin sağlamasına yardımcı olmak yerine belirli güçler tarafından “Derin devlet” usulü yönetildiğinin belgesidir. Afrika olaylarından dolayı 10 aydır polis tarafından aranan ve bir türlü bu küçücük adanın yarısında bulunamayan 9 kişiden bir tanesi olan Hüseyin Civelek dün devlete,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 22, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Dün Avukat Tacan Reynar’ın, Kıbrıs TV’de Hasan Hastürer’in hazırlayıp sunduğu programda konuk olduğu sırada yaşananlar, içinde bulunduğumuz düzenin ve bu düzen tarafından suç işleyen kişilerin nasıl korunup cüretkâr olabildiklerinin resmidir. Aynı zamanda da polisin toplumun güvenliğini ve adaletin sağlamasına yardımcı olmak yerine belirli güçler tarafından “Derin devlet” usulü yönetildiğinin belgesidir.

Afrika olaylarından dolayı 10 aydır polis tarafından aranan ve bir türlü bu küçücük adanın yarısında bulunamayan 9 kişiden bir tanesi olan Hüseyin Civelek dün devlete, yargıya, hükümete ve polise rağmen korkusuzca ilgili programa katılıp polis tarafından 10 aydır aranan 9 kişiden birisi olduğunu itiraf etti. Ayrıca hiç çekinmeden aynı programda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı için “bir kahraman edası ile olay yerine geldi, eğer gazeteci Hüseyin Ekmekçi olmasıydı…” diyerek bu toplumun liderine hadsiz bir şekilde tehditler savurdu.

Şimdi buradan Polis Genel Müdürlüğü’ne soruyoruz;

Kendini ihbar eden bu kişi hakkında ne yapacaksınız ve geriye kalan 8 kişiyi de bu adamın vasıtasıyla bulmak için düğmeye bastınız mı?

Yoksa bu kişileri bulmak için Avukat Tacan Reynar’ı televizyon televizyon gezdirip diğerlerinin de itiraf etmelerini mi sağlamalıyız? Polisin görevini de mi biz üstlenmeliyiz?

Bu ülkede Kıbrıs Türk toplumunun kültürünü hiçe sayan, düşünce özgürlüğünü linç etmeye kalkışan, cumhurbaşkanına saldıran, meclisin damına çıkarak yabancı ülke bayrakları sallayan ve bir yargıcımızı açıkça tehdit eden bu zatlardan bir tanesi kendini ifşa etmiştir. PGM’nin derhal bu olayı bir ihbar olarak kabul etmesi ve ilgili kişiyi acilen gözaltına alması gerekmektedir. Yine PGM aynı şekilde geriye kalan 8 kişiyi de yargının önüne çıkarmakla yükümlüdür. Hüseyin Civelek isimli saldırgan bağlandığı programda yaptığı açıklamalarla resmen PGM’yi küçük düşürmüş ve toplumumuzun gözünde zaten azalmakta olan itibarını resmen yerin dibine sokmuştur.

O nedenle Polis Genel Müdürlüğü’nün bu konudaki sergileyeceği tutumu ve gelişecek olan süreci yakından takip edeceğimizi kamuoyuna duyurur, bu konunun sonunda kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Basın Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık