AktüelPolitikaBASIN-SEN, Kartal Harman’a dava açıyor

Basın-Sen, Kartal Harman'a hakaret davası açıyor...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Basın-Sen, Kartal Harman’a hakaret davası açıyor…

Sendikadan yapılan açıklama şöyle:

Sendikamız Yönetim Kurulu’nun onayı ile bugün yaptığımız basın açıklamasındaki düşüncelere tahammül dahi edemeyen ve açıklamanın içeriğini anlamadan eleştiri yapma yetisini kaybederek Basın-Sen ve üyelerine hakaret eden Kartal Harman hakkında avukatımız Tacan Reynar aracılığı ile yasal işlem başlatmış bulunuyoruz.

Basın-Sen, düşünce özgürlüğüne her zaman önem vermiştir. Fakat haddini aşan açıklamaları sendika olarak kabul etmemiz mümkün değildir. 

Sendika Yönetim Kurulumuzun yaptığı açıklamaları anlamadan, kin ve toplumu ayrıştırmaya yönelik yapılan açıklamaları kınıyoruz.

Açıklamaları herkes beğenmek ya da desteklemek zorunda değildir. Ayni şekilde bu açıklamalara eleştiri getirmek de her bir bireyin en doğal hakkıdır. 

Ancak fikre karşı fikirle gelmek yerine terbiye sınırlarını aşıp hakarete varan söylemler kullanılması, düşünce özgürlüğüne yapılmış bir saldırı anlamı taşımaktadır. 

Bu nedenle bu tür zihniyetlere geçit vermeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız

Saygılarımızla;

Basın Emekçileri Sendikası 
Yönetim Kurulu (a)
Genel Sekreter
Hurşide Baybora

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık