AktüelMedya OdasıBasın-Sen, Haberci Gazetesi için hukuki girişim başlatıyor!

Basın Emekçileri Sendikası yayımladığı basın açıklamasıyla, Bulut Akacan'ın sahibi olduğu Kıbrıs Haberci Gazetesi'nde çalışan 9 üyenin işten durdurulmasıyla ilgili hukuki girişim başlatılacağını duyurdu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 2, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın Emekçileri Sendikası yayımladığı basın açıklamasıyla, Bulut Akacan’ın sahibi olduğu Kıbrıs Haberci Gazetesi’nde çalışan 9 üyenin işten durdurulmasıyla ilgili hukuki girişim başlatılacağını duyurdu. Açıklama şöyle:

Sendika avukatımız Tacan Reynar, KIBRIS HABERCİ GAZETESİ’nde çalışan 9 üyemizin işten durdurulması ile ilgili 22.04.2020 taririnde,   KIBRIS HABERCİ GAZETESİ   yetkililerine bir uyarı yazısı göndermiştir.

Avukatımız, üyelerimizin  emeklerinin ve yasal haklarının karşılığını bugüne kadar almadıklarını dile getirerek,  yasal hakların karşılığının ödenmesini  talep etmiştir.

Bu talebin gerçekleşmesi için de 1 Mayıs 2020 tarihine kadar zaman vermiştir.

Verilen bu süre BUGÜN dolmuştur. Bugün itibari ile üyelerimizin yasal hakları için gereken hukuki girişimi başlatacağımızı tüm kamuoyu ile paylaşırız.

Basın Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu (a)

Növber GÜRTAY

Örgütlenme Sekreteri

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık