PolitikaBASIN-SEN, Cumhuriyet Gazetesi’ne Yapılan Operasyonu Protesto Etti

Basın Emekçileri Sendikası (BASIN-SEN), Türkiye’de Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik başlatılan operasyonu şiddetle protesto etti. BASIN-SEN Başkanı Canan Onurer tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle: AKP hükümetinin basın yayın organlarına müdahalesi her geçen gün artarak devam ediyor. OHAL ilan edildiği günden itibaren basın kuruluşlarına yaptıkları baskınlara bugün bir yenisi daha eklendi. Sırf iktidarın düşünce yapısına uygun olmadığı için, o yayın organını “FETÖ’cü” diye suçlamak kesinlikle kabul edilebilir bir durum değildir. Basın-Sen olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın Emekçileri Sendikası (BASIN-SEN), Türkiye’de Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik başlatılan operasyonu şiddetle protesto etti.

BASIN-SEN Başkanı Canan Onurer tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

AKP hükümetinin basın yayın organlarına müdahalesi her geçen gün artarak devam ediyor. OHAL ilan edildiği günden itibaren basın kuruluşlarına yaptıkları baskınlara bugün bir yenisi daha eklendi.

Sırf iktidarın düşünce yapısına uygun olmadığı için, o yayın organını “FETÖ’cü” diye suçlamak kesinlikle kabul edilebilir bir durum değildir.

Basın-Sen olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarlarının gözaltına alınmasını, “basın özgürlüğüne yapılan bir darbe daha” olarak niteliyoruz.

“Cumhuriyet Gazetesi’ne, yöneticilerine, yazarlarına, çalışanlarına yönelik operasyon kabul edilemez. Gazeteye yapılan operasyonu şiddetle protesto ediyoruz.

Halka çağrı yapmak isteriz ki, düzenlenen bu operasyonlar, sizlerin haber alma hakkı özgürlüğünüze yapılan operasyonlardır! Yapılan her operasyon, yaşanan gelişmelerden her geçen gün daha az haberdar olmanız ile sonuçlanacaktır! Bu operasyonları durdurmak sizlerin elindedir, haber alma hakkınıza sahip çıkın!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık