PolitikaBasın-Sen: “Biat etmeyeceğiz, varoluş kavgasını sonuna kadar vereceğiz”

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), Ekonomik paketin içeriğinin, protokolün altına imza atanların gerçek niyetini ortaya koyduğunu belirtti. Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir yaptığı yazılı açıklamada, protokolün esas amacının; “Kıbrıslı Türklerin kendi ayakları üzerinde duramaması, Ankara’ya olan bağımlılığın artarak devam etmesi ve Kıbrıs sorunu başta olmak üzere birçok kritik konuda iradesinin ortadan kaldırılması” olduğunu iddia etti. Toplum olarak yapılması gerekenin; hem dayatana hem de boyun eğene karşı en güçlü şekilde mücadele etmek olduğunu belirten Kişmir, “Kimliğimize, kültürümüze ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 24, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), Ekonomik paketin içeriğinin, protokolün altına imza atanların gerçek niyetini ortaya koyduğunu belirtti. Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir yaptığı yazılı açıklamada, protokolün esas amacının; “Kıbrıslı Türklerin kendi ayakları üzerinde duramaması, Ankara’ya olan bağımlılığın artarak devam etmesi ve Kıbrıs sorunu başta olmak üzere birçok kritik konuda iradesinin ortadan kaldırılması” olduğunu iddia etti. Toplum olarak yapılması gerekenin; hem dayatana hem de boyun eğene karşı en güçlü şekilde mücadele etmek olduğunu belirten Kişmir, “Kimliğimize, kültürümüze ve irademize sahip çıkmak istiyorsak, bu dayatmaların kökünü kurutmalı ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı başarmalıyız”görüşünü ortaya koydu.
Açıklamanın tam metni şöyle:

Ankara’nın dayatması ve buradaki işbirlikçilerinin imzalaması sonucunda basınımıza sızan ekonomik paketin içeriği, malum protokolün altına imza atanların gerçek niyetini ortaya koyuyor. Buradaki esas amaç Kıbrıslı Türklerin kendi ayakları üzerinde duramaması, Ankara’ya olan bağımlılığının artarak devam etmesi ve Kıbrıs sorunu başta olmak üzere birçok kritik konuda iradesinin ortadan kaldırılmasıdır.

Bu Kıbrıslı Türklere yapılan ilk saldırı değildir, fakat en kuvvetlisi olacaktır. Toplum olarak yapmamız gereken hem dayatana hem de boyun eğene karşı en güçlü şekilde mücadele etmektir. 45 yıldır sadece kuklaları değiştirerek bir sonuca varamadığımız ortada. O nedenle kimliğimize, kültürümüze ve irademize sahip çıkmak istiyorsak, bu dayatmaların kökünü kurutmalı ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı başarmalıyız.

Biat etmeyeceğiz, varoluş kavgasını sonuna kadar vereceğiz.

Basın Emekçileri Sendikası
Yönetim Kurulu (a)
Başkan
Ali Kişmir

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..