koronavirusBasın sektöründe tehlike çanları: Acil maddi destek çağrısı yapıldı

Basın Emekçileri Sendikası ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği ortak yayımladığı basın bildirisnde, basın emekçilerine finansal destek çağrısında bulundu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 23, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Basın Emekçileri Sendikası ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği ortak yayımladığı basın bildirisnde, basın emekçilerine finansal destek çağrısında bulundu. Açıklama şöyle:

Hükümeti, doğru bilgiyi toplumla buluşturan ve bu koşullarda hiçbir geliri kalmayan, buna rağmen kamusal görevini büyük özveriyle sürdüren basın emekçilerine finansal destek vermeye çağırıyoruz.

Gazetecilere destek, kirli enformasyon, yalan haber ve spekülasyona karşı en önemli tedbirdir.

Medyaya ve basın emekçilerine kapsamlı destek çok acil gündeme alınmalı ve uygulanmalıdır. Başta maaş ve baskı desteği olmak üzere nakdi katkı derhal uygulanmalı, elektrik ve vergi gibi girdilerde en az 3 aylık muafiyet getirilmelidir.

Yarın açıklanacak ekonomik önlemler paketinde basın unutulmamalı, bu kritik dönemde oynadığı son derece önemli rol göz ardı edilmemelidir.

Basın örgütleri olarak gözümüz hükümetin üzerinde olacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft