İnsanBasın Mensuplarına Yönelik LGBTİ Duyarlılık Çalıştayı Gerçekleşti

Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC), Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla 27 ve 28 Ekim Perşembe ve Cuma günleri düzenlenen “Basın Mensuplarına Yönelik LGBTİ Duyarlılık Çalıştayı” 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ara bölgede yer alan Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi’nde (CCMC) gerçekleşti. Çalıştayın ilk serisi, Thomson Vakfı’ndan medya uzmanı Sue Caro öncülüğünde gerçekleşti. Serinin ilk çalıştayında, toplumdaki çeşitliliğin kapsayıcı bir şekilde haber yapılması, farkındalığın artırılması ve medyada temsil şekillerinin geliştirilebilmesi adına pratik çalışmalara, uygun dil ve görsel...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC), Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla 27 ve 28 Ekim Perşembe ve Cuma günleri düzenlenen “Basın Mensuplarına Yönelik LGBTİ Duyarlılık Çalıştayı” 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ara bölgede yer alan Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi’nde (CCMC) gerçekleşti.

Çalıştayın ilk serisi, Thomson Vakfı’ndan medya uzmanı Sue Caro öncülüğünde gerçekleşti. Serinin ilk çalıştayında, toplumdaki çeşitliliğin kapsayıcı bir şekilde haber yapılması, farkındalığın artırılması ve medyada temsil şekillerinin geliştirilebilmesi adına pratik çalışmalara, uygun dil ve görsel kullanımına, kişisel değerlendirmelere ve eleştirel medya analizlerine yer verildi.

lgbt_basin1

Kendisi de medya uzmanı olan ve alanında bir çok başarılı çalışmalara imza atmış Sue Caro, eğer ki medyada eşitlikçi, çeşitliliği kapsayıcı bir gündem oluşturmak isteniyorsa bunun sırrının tüm basın mensuplarının önce kendi önyargılarını keşfetmeleri olduğunu vurguladı. Ancak bu sayede LGBTİ bazlı konular medyada daha doğru ve geniş kapsamlı bir şekilde yer alabilir.

lgbt_basin2

Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC) tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen Konuşulmayan (Unspoken) projesi kapsamında Basın mensuplarına yönelik düzenlenecek LGBTİ farkındalık çalıştayları 3 başlıkta toplanacak olan bir seriden oluşmaktadır. İlki gerçekleşen bu çalıştayların devamı ilerleyen tarihlerde tüm basına duyurulacaktır.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık