AktüelMedya OdasıBasın emekçilerinin yürüyüşüne CTP’den destek

Cumhuriyetçi Türk Partisi, basın emekçilerine yönelik seviyesiz müdahaleleri üzülerek izlediklerini söyleyerek, yarın yapılacak yürüyüşe katılacaklarını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 28, 2021
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Cumhuriyetçi Türk Partisi, basın emekçilerine yönelik seviyesiz müdahaleleri üzülerek izlediklerini söyleyerek, yarın yapılacak yürüyüşe katılacaklarını açıkladı.

Partiden yapılan yazılı açıklamada şunlar söylendi;

“Son dönemde gerek basın kurumlarımıza, gerekse basın emekçilerimize yönelik seviyesiz müdahaleleri üzülerek izlemekteyiz. Kamusal kurumlarımız da dahil demokrasinin en önemli güvencelerinden basın özgürlüğü ortadan kaldırılmak istenmektedir. Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) olarak, basın özgürlüğüne yapılan müdahalelere geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da izin vermeyeceğiz.

“Yürüyüşte basının yanında yer alacağız”

Basınla ilgili tüm çağdaş yasalara bu ülkenin paydaşlarıyla birlikte imza atan siyasi bir geleneğin temsilcileri olarak gazetecilere yönelik üzücü tavırlara sessiz kalmayacağız.

İfade özgürlüğünün ve çok sesliliğin her daim yanında olduğumuzu yeniden anımsatırken, basın örgütlerimizin 1 Mart Pazartesi günü, 17:30’da Dereboyu’nda hakaretlere karşı düzenleyeceği yürüyüşte onların yanında yer alarak, tüm basın emekçilerimize destek vereceğiz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..