AktüelMedya Odası“Basın Emekçilerinin mücadelesini selamlıyoruz”

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), basın emekçilerine destek belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), basın emekçilerine destek belirtti.

KSP yazılı açıklamasında, halkın en önemli mücadele araçlarından birinin ifade ve basın özgürlüğü olduğuna vurgu yaparak, basın çalışanlarına ve basın özgürlüğüne tam saygı talep ettiklerini bildirdi. Açıklama şöyle:

Halkımızın barış, özgürlük ve sosyalizm mücadelesinin en önemli mücadele araçlarından biri de ifade ve basın özgürlüğüdür. 

Burjuva emperyalist düzende basın da mali sermayenin kontrolündeki tekellerin eline geçmiştir. Basın araçlarının büyük çoğunluğu sömürü ve baskı düzeninin savunucularıdır. Basın çalışanlarının diğer özel sektör çalışanları gibi sendikalaşmaları engellenmekte, düşük maaş ve ücretlerle, hatta bedava çalıştırılmakta, sosyal hakları ödenmemektedir. Birçok basın kurulusunda sendikalaşma engellenmektedir. Son yıllarda basın çalışanlarımızın haklarına karşı saldırılar artmıştır. Özellikle Kıbrıs Gazetesi ve Kıbrıs Medya çalışanları haddini bilmez bir patronun iki dudağı arasında her türlü hak mağduriyetine uğramaktadır.

Basın çalışanlarının patronlardan gelen baskılar yetmezmiş gibi devletin üst kademelerindeki görevlilerin canlı yayın programlarında taciz ve hakaretlerine uğradıklarına da tanık olmaktayız.

Kıbrıs Sosyalist Partisi olarak, Kıbrıs’ın kuzeyinde basın çalışanlarına ve basın özgürlüğüne tam saygı talep ederken, bu amaçla mücadele eden Basın-Sen ve tüm basın mensuplarının yanında olduğumuzu açıkla, haklı mücadelelerini selamlıyoruz.

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Merkez komitesi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık