AktüelGazedda'nın GündemiBaşımıza taş değil, Euro yağacak!

Meclis güncel konuşmalarında söz alan UBP Milletvekili Zorlu Töre, barikatlarla ilgili konuştu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Meclis güncel konuşmalarında söz alan UBP Milletvekili Zorlu Töre, barikatlarla ilgili konuştu.

Töre, barikatların kapalı olmasının ekonomiyi etkilediğini, bu yüzden barikatların açılması gerektiğini kaydetti.

Kıbrıslırumların tel örgüler ve barikatlarıyla egemenliklerinin nereye kadar olduğunu kabul ettiğini iddia eden Töre, kapıların açılmasının, seyahat özgürlüğünün yeniden sağlanması gerektiğini kaydetti.

Zorlu Töre, öğrencilerin ve turistlerin ülkeye gelmesini sağlamanın önemine işaret ederek, aşı veya PCR şartı aranarak bunun yapılabileceğini, bu konunun sürüncemede bırakılmadan ve daha büyük ekonomik sorunlar yaşanmadan çözümlenmesi gerekliliğine değindi.

Kıbrıs Cumhuriyeti ile kktc arasında yeni kapıların açılması gerektiğini de ifade eden Töre, kktc devletinin yaşatılması için ekonominin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık