AktüelPolitikaBaşbakanlar ‘Türkiye’nin memuru gibi’ karşılanıyor

Türkiye'ye resmi ziyaretlerde bulunmak için giden KKTC Başbakanları, AKP tarafından sanki bir memurlarmış gibi karşılanıyorlar.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Gazeddakıbrıs

Türkiye’ye resmi ziyaretlerde bulunmak için giden KKTC Başbakanları, AKP tarafından sanki bir memurlarmış gibi karşılanıyorlar.

Başbakanlar karşılama protokollerinde kendilerinden düşük mevkide olan vali yardımcısı veya kamu denetçisi gibi statülerdeki resmi kamu görevlileri tarafından karşılanıyor.

Tatar’ı ‘Vali Yardımcısı’ karşıladı

Geçtiğimiz gün Ankara’ya giden Ersin Tatar’ı, kendi mevkisine eşit bir mevkideki biri değil, Türkiye’deki Vali Yardımcısı karşıladı.

Tatar’ı Ankara Esenboğa Havaalanı’nda Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, TC-KKTC  Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı AKP Milletvekili Orhan Erdem, KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioglu, TC Dışişleri Bakanlığı Kuzey Doğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığı’ndan Genel Müdür Berk Baran karşıladı.    

Erhürman için de aynı karşılama

Bu yılın Şubat ayında Ankara’ya bir ziyaret düzenleyen dönemin Başbakan’ı Tufan Erhürman da aynı muameleyle karşılaşmıştı.

Erhürman’ı Ankara Esenboğa Havaalanında Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Ankara Vali Yardımcı Şaban Erdoğan, KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü ve diğer yetkililer karşılamıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©