AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusBaşbakan hayali Bilim Kurulu kurdu!

Başbakan Ersin Tatar, Başbakanlık Koronavirüs Bilim Kurulu’nun oluşturulduğuna dair duyuruda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 15, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Başbakan Ersin Tatar, Başbakanlık Koronavirüs Bilim Kurulu’nun oluşturulduğuna dair duyuruda bulundu.

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut, kendisinin de listede bulunduğu kurulla ilgili haberinin olmadığını duyurdu.

Açıklama şöyle:

Bugün başbakanlık tarafından KTTB başkanı olarak benim adımın da yer aldığı ve başbakanlık koronavirüs bilim kurulu oluşturulduğuna dair paylaşım yapılmıştır.

Böyle bir toplantıdan hiçbir şekilde haberim olmamıştır.

Şu anda Covid-19 pozitif vakalarımıza ve tüm karantinadaki hastalarımıza Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde görevli hekimlerimiz bakım vermektedir.

Buna karşın oluşturulduğu duyurulan bu kurulda hiçbir şekilde tedavi ekibinden ve bu ülkenin en güvenilir sağlık meslek örgütlerinden biri olan Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nden bir temsilcinin yer almamasını üzüntüyle karşıladığımı ve bunu kınadığımı bildiririm.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..