AktüelGazedda'nın GündemiBaşaran Düzgün: Ne oldu da garantörlüğü tartışanlar hain oldu?

Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, garantilerle ilgili bir köşe yazısı yayımladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 28, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, garantilerle ilgili bir köşe yazısı yayımladı.

Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, 10 Eylül 2019 tarihinde yayımladığı köşe yazısını yeniden köşesine taşıyarak, garantörlük kavramını tartışmaya açtı.

Düzgün yazısında, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin garantörlüğüne karşı çıkan ihanet içindedir” dedi.

Bunu kim söylüyor;

Rumlar dahil dünyada birçok ülke tarafından Kıbrıs’ta işgalcilikle suçlanan Türkiye’nin Dışişleri Bakanı.

Halbuki daha Crans Montana gibi yakın zaman  zirvesinde garantörlükle ilgili sorulara “bize niye soruyorsunuz ki, Kıbrıslı Türklere sorunuz, garantör olmamızı isteyen Kıbrıslı Türklerdir” yanıtı veren aynı Dışişleri Bakanıydı.

Üstelik o zirvede açılım da yapıp garantörlüğü süre ile sınırlandırıp, bir karakol polis gücüne kadar düşürülebileceğini de önermişti.

Peki ne oldu da bugünlerde garantörlüğü tartışanlar hain oldu?

Düzgün’ün köşe yazısının tamamını okumak için tıklayın >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft