AktüelPolitikaBarolar Birliği, Maraş toplantısına katılmayı reddetti

Barolar Birliği ‘Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı’ başlıklı yuvarlak masa toplantısına katılmayı reddetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 12, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kıbrıs Türk Barolar Birliği , Kapalı Maraş’ta yapılacağı açıklanan ve Türkiye  Barolar Birliği’nin  düzenleyeceği ‘Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı’ başlıklı yuvarlak masa toplantısına katılmayı reddetti.

Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı Söz Kıbrıs‘a yaptığı açıklamada böyle bir organizasyonda yer almayı doğru bulmadıklarını ve bunu da bildirdiklerini söyledi.

Türkiye’den TC  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de aralarında bulunduğu üst düzey yetkililerin katılacağı belirtilen toplantıda katılımcı listesinde  adı geçen ve konuşmacı olarak yer alacağı da duyurulmuştu.

Toplantıyla ilgili olarak Hürriyet Gazetesi ve bazı basın yayın kuruluşlarında çıkan haberde Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı da katılımcı ve konuşmacı listesinde görülüyordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..