AktüelEkonomi PolitikBarış için yüzdüler

Türkiye sahil kasabası Datça'nın Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Yunanistan'ın Simi adasından yüzücülerle ortak yapılan 1 Eylül Barış yüzme etkinliğinin ardından barış afişi açarak "savaşın tarafında değiliz" dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Türkiye sahil kasabası Datça’nın Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Yunanistan’ın Simi adasından yüzücülerle ortak yapılan 1 Eylül Barış yüzme etkinliğinin ardından barış afişi açarak “savaşın tarafında değiliz” dedi.

Datça ilçe merkezindeki Kumluk Plajı’nda 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle kadın ve erkek 17 yüzücü, bir araya geldi. Dünya barışı için mesaj veren yüzücüler, Türkçe, Yunanca ve İngilizce ‘Barış Kazanacak’ pankartı açtı.

Simi ve Datça arasında her yıl yapılan “barış için yüzme” etkinliği, koronavirüs salgını nedeniyle resmi olarak iptal edilmesine rağmen 1 Eylül’de yapıldı.

Yüzücüler, Kumluk Plajı ile Fener Adası arasında gidiş ve geliş olmak üzere 3 mil kulaç attı. Datça Belediye Başkanı CHP’li Gürsel Uçar, yüzücülerin atacağı her kulacın, dünya insanlığına barış getirmesi dileğinde bulundu.

Özellikle Ankara ve Yunanistan arasındaki milliyetçi söylem ve tehditlerin yaşandığı, şantajların körüklenmeye devam ettiği bu dönemde böyle etkinliklerin yapılmasının iyi olduğu ifade edilirken Başkan Uçar “ortalama Türk halkının yüzde kaçının Erdoğan’ı komşu ülkeye karşı savaşa destekleyeceğini merak ediyorum”  de dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık