Temas“Barış İçin Astronomi” Projesi Başladı

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHD) ve Dayanışma Evi (H4C), “GalileoMobile” bilim eğitim girişimiyle işbirliği halinde “Columba-Hypatia: Barış için Astronomi” projesinin başlatıldığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, 20 Ekim Perşembe günü `Açık Astronomi Gecesi`ne 150`den fazla kişi ve 22 Ekim Cumartesi günü Astronomi konulu etkinliğe 25`ten fazla çocuk katıldı. “IMAGINE” programı şemsiyesi altında düzenlenen her iki etkinliğe büyük katılım oldu. Proje ismini, `Columba` takımyıldızından alan, barışın sembolü olarak bilinen Latince `güvercin`den alıyor. Projenin ikinci ismiyle de,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHD) ve Dayanışma Evi (H4C), “GalileoMobile” bilim eğitim girişimiyle işbirliği halinde “Columba-Hypatia: Barış için Astronomi” projesinin başlatıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, 20 Ekim Perşembe günü `Açık Astronomi Gecesi`ne 150`den fazla kişi ve 22 Ekim Cumartesi günü Astronomi konulu etkinliğe 25`ten fazla çocuk katıldı.

ahdr

“IMAGINE” programı şemsiyesi altında düzenlenen her iki etkinliğe büyük katılım oldu.

Proje ismini, `Columba` takımyıldızından alan, barışın sembolü olarak bilinen Latince `güvercin`den alıyor.

Projenin ikinci ismiyle de, Bizans İmparatorluğu`nun ilk günlerinde Mısır`da yaşayan ve İskenderiye`deki Neoplatonist Okulu`nun başkanı, matematikçi astronom, filosof `İskenderiyeli Hypatia` olarak anılıyor.

`Barış için Astronomi` projesiyle hem bilim ve evrene ilgiyi canlandırmak hem de etkileşim, anlayış ve sonunda barış kültürünü teşvik etmek amaçlanıyor.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık