AktüelGazedda'nın GündemiBarikatların açılması için prensipte anlaşmaya varıldı

Hükümet sözcüsü Kyriacos Koushos geçiş noktalarının Cuma günü yeniden açılması konusunda prensipte bir anlaşmaya varıldığını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hükümet sözcüsü Kyriacos Koushos geçiş noktalarının Cuma günü yeniden açılması konusunda prensipte bir anlaşmaya varıldığını söyledi. Koushous, açıklamasında insanların ne tür Covid-19 belgeleri sunmaları gerektiği konusunda ise henüz bir karar verilmediğini kaydetti.

Kıbrıs Haber Ajansı, Kıbrıslırum müzakereci Andreas Mavroyannis ve Özel Temsilci Ergün Olgun arasındaki görüşmeden sonrasında yapılan açıklamada, Koushos, “geçiş noktalarının yeniden açılmasıyla, koronavirüs pandemisinden önce olduğumuz aynı durumda olmayı hedefliyoruz, tek fark Covid-19 için gerekli belgelerin sunulması” ifadelerini kullandı.

Hükümet sözcüsü, Mavroyiannis, Olgun ve Spehar’ın Çarşamba günü tekrar telekonferans yoluyla bir araya geleceklerini de sözlerine ekledi. Koushos, açıklamasında, geçişleri yeniden açma kararının, sahip olunan epidemiyolojik verilere dayanarak alınacağını ancak yine de kararın siyasi bir karar olacağını ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık