AktüelGazedda'nın GündemiBarikatların açılmaması siyasi bir karardır!

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, barikatların açılmamasının siyasi bir karar olduğunu belirterek, Ersin Tatar ve Kudret Özersay’ı şiddetle protesto etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 9, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, barikatların açılmamasının siyasi bir karar olduğunu belirterek, Ersin Tatar ve Kudret Özersay’ı şiddetle protesto etti.

Her iki liderin, geçiş kapılarının 8 Haziran’dan itibaren Kıbrıs’ın güneyinde çalışan işçilere, öğrencilere ve tedavi gören hastalar ile Kıbrıs’ın kuzeyinde ikamet eden Kıbrıslı Rum ve Maronit yurttaşlara açılması yönünde anlaştığını, BM’nin yanı sıra konunun uzmanlarından oluşan İki Toplumlu Sağlık Komitesi ile Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun da geçiş kapılarının kademeli bir şekilde açılmasının sağlık açısından herhangi bir tehdit oluşturmadığı yönünde görüş bildirdiğini kaydeden Korkmazhan, “Ersin Tatar ve Kudret Özersay, siyasi ihtiraslarına yenik düşerek, geçiş kapılarının açılmasını engellemektedirler. Yüzlerce yurttaş işini kaybetmemek ve evine ekmek götürebilmek için bugün güneye geçmektedirler. Kimisi aracında, kimisi konteynerlerde kalmak zorunda. İnsanımızı kendi ülkesinde sürgün olmaya mahkum eden Ersin Tatar ve Kudret Özersay bunun bedelini çok ağır bir şekilde ödeyecektir” dedi.

“Geçiş kapıları konusunu Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik siyasi malzeme haline dönüştüren, Sn Cumhurbaşkanı Akıncı ile siyasi çekişme konusu haline getiren, Tatar ve Özersay ikilisini amaçlarına ulaşamayacaktır” diyen Korkmazhan, “siyasi ihtiraslarınızın ve çağ dışı ayrılıkçı politikalarınızın altında ezileceksiniz” dedi.

UBP-HP hükümetinin Covid-19 virüsünü geçiş kapılarının kapalı kalmasını kalıcılaştırmak ve toplumlar arası teması tamamen kesmek yönünde fırsat olarak gördüğünü, ancak bunu gerçekleştirmelerinin mümkün olmadığını belirten Korkmazhan, hükümeti biran önce yanlıştan dönmeye, liderlerin anlaşmasının gereklerini yerine getirmeye ve geçiş kapılarını açmaya çağırdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..