AktüelBarikatlardaki kontroller arttırıldı

Kıbrıs Cumhuriyeti, geçişlerdeki kontrolleri artırdı. Son dönemde geçiş noktalarında, özellikle de Metehan karşısında, karşılıklı geçiş yapmak isteyen kişilerin detaylı kontrol edilmesinden kaynaklanan uzun kuyruklar vatandaşların tepkisine neden oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti, geçişlerdeki kontrolleri artırdı. Son dönemde geçiş noktalarında, özellikle de Metehan karşısında, karşılıklı geçiş yapmak isteyen kişilerin detaylı kontrol edilmesinden kaynaklanan uzun kuyruklar vatandaşların tepkisine neden oldu.

Barikatlarda personel eksikliği yaşanıyor

Politis “Barikatlardan Geçişler Konusunda Şikâyetler” başlıklı haberinde “Artık gerek Kıbrıs’ın kuzeyine gidenlere, gerek Kıbrıs Cumhuriyeti’ne gelenlere kontroller uygulanıyor” yorumunda bulundu.

Şikâyetlerde ifade edildiğine göre ‘gerek bilgilerin kaydedilmesi gerek cezalı durumda olunup olunmadığı ve benzer şeyler kontrol ediliyor” denildi.

Gazete geçiş yapanların, Kıbrıslırum kontrol noktalarındaki personel azlığından da şikâyet ettiğini, barikatlarda 1-2 polis görevlendirilmiş olmasının kişilerin saatlerce beklemesine, sıkıntı çekmesine neden olduğunu yazdı.

Gazeteye konuşan vatandaşlar “Kıbrıs Cumhuriyeti tarafından kontroller artırıldı ve bu siyasi kararın bir parçasıdır, tesadüf de değildir. Ancak şikâyet olmaması için kontrollerle birlikte insan dinamiği de artırılsa iyi olurdu” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık