AktüelGazedda'nın GündemiBarikatlar kalıcı sınır kapılarına dönüştürülüyor

Anastasiadis hükümeti Kıbrıs’ın kuzeyi ve güneyini ayıran barikatları sınır kapılarına dönüştürmek için adım atmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Anastasiadis hükümeti Kıbrıs’ın kuzeyi ve güneyini ayıran barikatları sınır kapılarına dönüştürmek için adım atmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Lokmacı Barikatı’nda çalışma tamirat yapılacağı iddiası ile başlayan işin ardından barikata kapı monte edildi.

Lokmacı Barikatı’nda güney geçiş noktasına ‘tamirat’ iddiasıyla, demir kapı konulmasına sosyal medyadan tepki geldi. Tek Kıbrıs’a inanan bireyler, gerek Kıbrıs’ın kuzeyinden gerekse Kıbrıs’ın güneyinden siyasileri fotoğraflara etiketleyerek, paylaşımlarda bulunuyor.

“Geçiş noktaları, kalıcı sınır kapılarına çevriliyor” ifadesini kullanan fotoğrafı paylaşanlar, Kıbrıs’ın güneyindeki hükümete sert eleştirilerde bulundu. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık