AktüelGazedda'nın GündemiBarikatlar 463 gün sonra açıldı

Koronavirüs pandemisi bahanesiyle 463 gün önce kapatılan barikatlar, bugün yeniden açıldı. Bireyler, sabah 08.00 itibariyle açılan barikatlardan karşıya geçiş yapmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüs pandemisi bahanesiyle 463 gün önce kapatılan barikatlar, bugün yeniden açıldı. Bireyler, sabah 08.00 itibariyle açılan barikatlardan karşıya geçiş yapmaya başladı.

463 gündür kapalı olan 9 geçiş noktası saat 08.00 itibariyle yeniden geçişlere açıldı. Kıbrıs’ın kuzeyi ile güneyi arasındaki barikatlardan, 7 günlük negatif PCR testiyle geçiş yapılabilecek. Geçişler, çift aşılı kişilerin 72 saatlik PCR ve aşı belgesini göstererek karantinasız girişlerini de kapsıyor…

9 geçiş noktası

Kıbrıs’ın kuzeyi ile güneyi arasında geçişlerin başladığı 9 geçiş noktası şunlar Ledra Palace, Beyarmudu, Akyar, Metehan, Bostancı, Lokmacı, Yeşilırmak, Derinya ve Aplıç olarak belirlenmişti.

BM açıklamıştı

Birleşmiş Milletler dün yaptığı açıklamada, atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in geçiş noktalarının karşılıklı yeniden açılmasına yönelik alınacak COVID 19 tedbirleri konusunda uzlaştığını duyurmuştu.

“Üç farklı seviye belirlendi”

Liderlerin vardığı anlaşma uyarınca, Sağlık Teknik Komitesi’nin epidemiyolojik durumu haftalık olarak değerlendirecek ve geçiş noktalarında hangi seviyenin uygulanacağına karar verecek.

Uygulanacak seviyeler şöyle belirlendi:

Seviye 1-Yeşil: Hiçbir sınırlama uygulanmayacak

Seviye 2-Turuncu: 7 günlük negatif antijen ve PCR testi

Seviye 3-Koyu Kırmızı: Halka kapalı

Sağlık nedenli geçişlerde: 72 saatlik negatif PCR testi,

İş, eğitim ve ikamet ile ilgili geçişlerde: 7 günlük negatif PCR veya antijen testi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık