AktüelGazedda'nın GündemiBarikatın iki ucunda faşistler eylem yapıyor!

Derinya Barikatının güney kısmında, ELAM ve Isaak ile Solomou'yu Anma İnisiyatifi eylem düzenliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 17, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Derinya Barikatının güney kısmında, ELAM ve Isaak ile Solomou’yu Anma İnisiyatifi eylem düzenliyor. Sınırın kuzey kısmında toplanan bir başka grup ise, ELAM ve inisiyatifin yaptığı eylemi düzenledikleri eylemle “protesto” ediyor.

Yaklaşık 400 motorlu, Derinya barikatının güneyinde eylem yapıyor. ELAM’ın da destek verdiği eylemde, Maraş’ın açılmasıyla ilgili protesto yapılıyor. Eylem kapsamında, barikatın güney kısmının 3 kilometre gerisinde geçişler sivil halk ve basına kapatıldı.

Öte yandan Kıbrıslırumlar faşistlerin eylem yapacağını öğrenen Kıbrıslıtürk faşistler de, barikatın kuzey kısmında toplandı. Eylemde Mehter Marşı, İzmir Marşı, Ölürüm Türkiyem isimli marş ve parçaları okuyorlar.

Eylemlerde şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık