AktüelKıbrıs SorunuTemasBaraka ve Bağımsızlık Yolu’ndan 1 Eylül çağrısı

Bağımsızlık Yolu ve Baraka, halka ve örgütlere 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde saat 17.00’da Kuğulu Park’ta toplanma çağrısı yaptı. Çağrı metni şöyle: 1 Eylül Cumartesi Dünya Barış Günü’dür. Yıllardan beridir olduğu gibi bu yılda, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde sokakta olmak, barış, yeniden birleşme ve halkların kardeşliği mücadelesine devam ettiğimizi göstermek için çağrımızdır. Ekonomik krizin adeta bir savaş gibi halkları yoksulluğa sürüklediği, ekolojik yıkımın sınır tanımayıp tüm adamızı etkilediği şu günlerde 1 Eylül’de sesimizi yükseltmek...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 28, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsızlık Yolu ve Baraka, halka ve örgütlere 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde saat 17.00’da Kuğulu Park’ta toplanma çağrısı yaptı.

Çağrı metni şöyle:
1 Eylül Cumartesi Dünya Barış Günü’dür. Yıllardan beridir olduğu gibi bu yılda, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde sokakta olmak, barış, yeniden birleşme ve halkların kardeşliği mücadelesine devam ettiğimizi göstermek için çağrımızdır.
Ekonomik krizin adeta bir savaş gibi halkları yoksulluğa sürüklediği, ekolojik yıkımın sınır tanımayıp tüm adamızı etkilediği şu günlerde 1 Eylül’de sesimizi yükseltmek daha da anlamlı ve kaçınılmazdır.
1 Eylül Cumartesi saat 17.00’de Kuğulu Park’ta buluşup, Cumhurbaşkanlığı önüne yürüyoruz… Barışı inşa edecek esas özne Kıbrıs halklarıdır ve bugün barış için ivedilikle atılabilecek adımlar vardır.
Emekçi halkımız ve barış için mücadele eden tüm örgütler davetlidir.
Not: Katılım gösterecek örgütler Cumhurbaşkanlığı önünde kendi açıklamalarını yapabileceklerdir.
Bağımsızlık Yolu
Baraka Kültür Merkezi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık