AktüelYaşamBarajdan denize suyun yolu | Video

Ülkemizde yaşanan yoğun yağışların ardından suyun toprakla buluşması ve yolculuğu bizlere doğadan eşsiz görüntüler sunmakta.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 27, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Ülkemizde yaşanan yoğun yağışların ardından suyun toprakla buluşması ve yolculuğu bizlere doğadan eşsiz görüntüler sunmakta.

Limasol’da bulunan Kuris Barajı’ndan suyun çıkışını ve denizle buluşmasını ‘Cyprus From Air’ tüm gün süren 20 ayrı uçuşla görüntüledi.

Kıbrıs’ın en büyük barajı olan ve Limasol ilçesinde bulunan, adını Kuris deresinden alan baraj Kuris, Limnatis ve Krios derelerinden gelen su ile Diarizos Deresi’nden 14.5 km’lik yer altı tüneliyle gelen suyu toplamakta. 300 km2’lik alanı kaplayan baraj Limasol’un kuzeybatısında ve eski Alassa köyünün topraklarında bulunmaktadır. Kuris Barajı, 1988 yılında Alassa köyünün başka bir yere taşınmasıyla inşa edilmişti.

Ο δρόμος του νερού. Φραγμα Κούρη. Manos / Fedros . Cyprus From Air

Ο δρόμος του νερού, η διαδρομή μετά την υπερχείλιση ο εμπλουτισμός των υδάτινων πόρων. Χρειάστηκε μια ολόκληρη μέρα Και περίπου 20 πτήσεις για να καταγράψουμε το πανέμορφο αυτό ταξίδι της υπερχείλισης του μεγαλύτερου φράγματος της Κύπρου. Μετά δυσκολίας ανεβάζουμε μόνο 10 λεπτά από τις πανέμορφες σκηνές μέχρι αυτό να καταλήξει στην θάλασσά και να εμπλουτίσει ακόμα και εκεί σκορπώντας θρεπτικά στοιχεία για πολλούς οργανισμούς.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık