Ekonomi Politikkoronavirus“Bar kapatma” kararı sivil itaatsizliğe dönüşüyor

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu'nun aldığı 1 Ekim'e kadar tüm barların kapalı olacağına yönelik karara bazı bar işletmecileri tepki gösteriyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun aldığı 1 Ekim’e kadar tüm barların kapalı olacağına yönelik karara bazı bar işletmecileri tepki gösteriyor. İşletmeciler, hükümetin her gün aldığı kararlara bir yenisini daha eklediğini ifade ederek, barını kapatmayacağını kişisel sosyal medya hesabından duyuruyor.

Hükümetin 1 Temmuz’da kapılarını Türkiye’ye açmasının ardından kontrolden çıkan koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de barlar ve sanatçılar oluyor. Bazı barlar kurallara uymuyor diye tüm barların kapatılması kararına sosyal medyada tepki gösterilerek, karara uyulmayacağı ifade ediyor.

Canlı müzik yapan barların çoğunun denetlenmediğine yönelik açıklamalar da yapan müzisyen ve işletmeciler, denetleme yapılamıyor diye birçok insanın açlığa terk edilmesinin kabul edilebilir bir şey olmadığını ifade ediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık