AktüelSanatBanksy’nin Monet tablosu 7.5 milyon Pound’a satıldı

Banksy'nin Monet’nin eserini yorumladığı çalışması 7.5 milyon pounda satıldı. Eser, sanatçının en yüksek fiyat ödenen ikinci işi oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Grafiti sanatçısı Banksy’nin ressam Claude Monet’nin Japon Köprüsü eserini yorumladığı çalışması 7.5 milyon pounda satıldı. Esere terk edilmiş market arabaları ve trafik konisi eklediği “Show Me The Monet”, sanatçının toplumdaki çevre duyarsızlığı ve aşırı tüketim alışkanlığına ışık tutması olarak yorumlanıyor.

Çarşamba akşamı Sotheby’s tarafından yapılan açık artırmada “Show Me The Monet”nin 3.5 milyon ile 5 milyon pound arası alıcı bulması bekleniyordu.

Bu satış sonrası ‘Show Me The Monet‘ adlı çalışma, sanatçının en yüksek fiyat ödenen ikinci işi oldu. Sanatçının parlamento üyelerini şempanze olarak tasvir ettiği ‘Devolved Parliament‘ geçen yıl 9.9 milyon pounda satılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık