AktüelGazedda'nın GündemiBakanlık görevini yerine getirmedi, TOCED için açılan münhal iptal edildi

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi kadrosunda açılan münhal iptal edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 23, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi kadrosunda açılan münhal iptal edildi.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi kadrosunda açılan münhal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yasal mevzuatta yapması gereken değişiklikler yapılmadığı için iptal edildi.

Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından 13 Aralık tarihinde yapılan duyuruda söz konusu mevkilerle ilgili olarak uzun süredir çeşitli bakanlarla temasa geçildiği ancak Bakanlık tarafından yasal mevzuatta yapılması gereken değişiklikler yapılmadığı için münhalin iptal edildiği bildirildi.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi kadrosunda bulunan III. Derece Psikolog, III. Derece Ekonomi, Planlama ve Eğitim Memuru, III. Derece Şiddeti Önleme ve Ayrımcılıkla Mücadele Memuru ile III. Derece Hukuk Uygulama ve İzleme Memuru mevkileri 49/2015 sayılı Genelge ile münhal ilan edilmişti.

Söz konusu mevkilerle ilgili uzun süredir çeşitli Bakanlarla temasa geçildiği, Bakanlıklarla yazışmalar yapıldığı halde Bakanlık tarafından yasal mevzuatta yapılması gereken değişiklikler yapılmadığından, 12.01.2020 tarihinde yapılacağı duyurulan yazılı yarışma sınavları iptal edilerek, Bakanlığın söz konusu kadroların doldurulmasıyla ilgili talebi iade edilmiştir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık