koronavirusBakanlık 97 vaka olduğunu iddia etti

Hastane Başhekimi Dr. Erol Uçaner de dahil olmak üzere birçok doktor bugün 100’ün üzerinde vaka çıktığını duyurmasına rağmen, Sağlık Bakanlığı’ndan kimselerin inanmadığı bir açıklama geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hastane Başhekimi Dr. Erol Uçaner de dahil olmak üzere birçok doktor bugün 100’ün üzerinde vaka çıktığını söylemesine rağmen, Sağlık Bakanlığı’ndan kimselerin inanmadığı bir açıklama geldi. Bakanlık rekor testin yapıldığı günle ilgili yaptığı açıklamasında, 97 pozitif vaka olduğunu iddia etti. Yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile doktorların farklı iddiaları dikkatlerden kaçmadı. 

Bakanlık açıklamasında şunlar kaydedildi: 

Son 24 saatte yapılan test sayısı 12.746 olup, 84’ü yerel 97 pozitif vakaya rastlanmış, 55 kişi taburcu edilmiştir. 

1 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir. 12 kişi daha önce tespit edilen vakaların temaslılarıdır ve bu süre içinde gözetim altında bulunmaktadırlar. 84 kişi ise yerel vakadır. 

19 kişi Lefkoşa, 40 kişi Girne, 12 kişi Mağusa, 9 kişi Güzelyurt, 4 kişi Lefke Bölgesi’ndendir.

Uçaner: Akşamdan öğlene 100 vaka tespit edildi

Öte yandan, Hastane Başhekimi Erol Uçaner, Haber Kıbrıs’a yaptığı açıklamada, son günlerde hastanede yoğunluğun arttığını, günde 100 pozitif vakanın tespit edilmeye başlandığını ve 4-5 gün bu şekilde vakaların gelmesi durumunda sistemin zorlanacağını ifade etmişti.

Özgür Gazete’ye de bir mülakat veren Uçaner, “Akşamdan bu yana pozitif çıkan 98 vakanın hangilerinin hastanede tedavi göreceği henüz belli değil” demişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık