koronavirusBakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete’de yayınlandı

Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı 3 maddelik karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 17, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı 3 maddelik karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Dün akşam 23.00 sıralarında Sağlık Bakanlığı’nın Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin kararını açıklamasının ardından ortaya çıkan belirsizlik halen sürüyor. Gazeteciler, hükümet yetkililerine ulaşamıyor.

Öte yandan Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı kısmi Sokağa Çıkma Yasağı, akşam saatlerinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Bilindiği üzere, alınan kararlar Resmi Gazete’de yayımlandığı andan itibaren yürürlüğe girmektedir. Ancak Bulaşıcı Hastalıklar Yasası kapsamında ise, Üst Komite en yetkili komitedir.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin dün açıkladığı kararların Resmi Gazete’de yayınlanıp yayınlanmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık