Ekonomi PolitikkoronavirusBakanlar Kurulu, esnafın daha da borçlanmasını istedi!

Bakanlar Kurulu 6 saatlik toplantının ardından esnafın daha da fazla borçlanabilmesi için çözüm önerileri üretti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Neredeyse 1 seneye yakın zamandır düzgün gelir elde edemeyen esnafa çözüm önerisi sunan atanmış Başbakan, yeni kredi çekilmesini söyledi. Reel sektöre destek vermek adına bin küçük esnafa 100 milyon TL kredi ve 20 milyon TL kira kredi desteğinin verilmesiyle ilgili Merkez Bankası Başkanı ve Bankalar Birliği ile yaptıkları görüşmeden sonra 100 milyon TL’lik kredinin küçük işletmelere verilebilmesi için protokollerin tamamlandığını ifade eden Saner, 22 Şubat Pazartesi gününden itibaren tüm reel sektörün, kredilerden faydalanmak için başvuru yapabileceğini ifade etti.

Reel sektörün kullanmış olduğu 3 bin 250 işletmeye verilen 1 milyar 150 milyon TL’lik kredinin, 400 milyon TL’lik bölümü kasım ayından itibaren ödenmeye başlandığını da belirten Saner, “bu konuda sıkıntıya düşen esnafımız varsa taksitlerini ödemek için bankalara başvurabilecek. Öteleme için gerekli yardım bankalar tarafından sağlanacak. Borçların yeniden yapılandırılması konusunda pul vergisi, ipotek devri bedelsiz olarak yapılacaktır. Alınan kredide erken kapatma komisyonu varsa, rakam ne olursa olsun, bu komisyon ücreti devletimiz tarafından binde 5’e indirilmiştir” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık