AktüelEkonomi PolitikBakanlar Kurulu, banka hesabını Near East Bank’a taşıdı!

Bakanlar Kurulu, Creditwest Bank’taki Sosyal Sigortalar'a ait hesabı kapatıp, Near East Bank’tan 30 milyon TL’ye kadar limitli borçlu cari hesap kullanılmasına yönelik bir hesap oluşturma kararı aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bakanlar Kurulu, Creditwest Bank’taki Sosyal Sigortalar’a ait hesabı kapatıp, Near East Bank’tan 30 milyon TL’ye kadar limitli borçlu cari hesap kullanılmasına yönelik bir hesap oluşturma kararı aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

“Maaş ödemelerinde sorun yaşanmaması için Creditwest Bank bünyesinde 30 Milyon TL’ye kadar limitli borçlu cari hesabın kapatılması ve Yakın Doğu Bank bünyesinde %20.5 faiz oranı ile 30 milyon TL’ye kadar limitli borçlu cari hesap kullanılmasına, oluşacak masrafların Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından ödenmesine ve Borç Senedi’nin Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü tarafından imzalanmasına, ayrıca söz konusu borca Devlet Kefalet Senedi verilmesine karar verdi.”

Karar şöyle:

300 milyon TL’lik borç çekilecek

Öte yandan, Resmi Gazete’de yayımlanan bir diğer Bakanlar Kurulu kararına göre, devletin mali yükümlülüklerini yerine getirebilmesine olanak sağlamak amacıyla 2021 Mali Yılı Bütçesi Yasası Limitleri dahilinde aylık olarak ihtiyaç duyulan tutarlarda 300 milyon Türk Lirasına kadar borçlanabilmesi hususunda Maliye Bakanlığı yetkili kılındı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık