koronavirusBağzıbağlı: Dün 578 kişi ülkeye girdi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Genç TV'de Nazar Erişkin'in sunduğu "Bugüne Dair" programına katılarak, ülkeye dün yapılan girişlerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Genç TV’de Nazar Erişkin’in sunduğu “Bugüne Dair” programına katılarak, ülkeye dün yapılan girişlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Genç TV’de ülkeye girişlerle ilgili açıklama yapan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, dün ülkeye 578 kişinin giriş yaptığını ifade ederek, asker girişleri ile ilgili tam bilgi verilemeyeceğini de ifade etti.

Bağzıbağlı, sadece 447 askerin dün Girne Limanı’ndan giriş yaptığını sözlerine ekledi.

Bağzıbağlı açıklamasında şunları kaydetti:

Girne’ye 447 asker geldi. Ayrıca, 4 de sivil Girne’ye geldi. Siviller karantinada. Gazimağusa Limanı’ndan 86 asker ve 20 asker ailesi adaya giriş yaptı. 25 sivil (sağlık bakanlığının onayı ile gelen ve ülkemize giriş yapma izni olan sağlık amacıyla Türkiye’ye giden ve dönen insanlardır. Bu kişiler, Malpas’ta karantinadadırlar. Geçen gün de 8 kişi gelmişti. Onlar da Malpas’ta karantinada…

Askerler konusunda bir bilgi veremem ancak sağlık nedeniyle Türkiye’de olan vatandaşlar peyder pey getirilecek. Ancak rakam veremeyiz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık