AktüelEkonomi PolitikBağımsızlık Yolu: Geriye dönük ödenmemiş burslar derhal ödenmeli

Bağımsızlık Yolu, devlet tarafından öğrencilere sağlanan bursların yaz aylarından beri düzgün ödenmediğini ve gençlerin geçim derdi yaşadıklarını açıkladı. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bağımsızlık Yolu, devlet tarafından öğrencilere sağlanan bursların yaz aylarından beri düzgün ödenmediğini ve gençlerin geçim derdi yaşadıklarını açıkladı. Açıklama şöyle:

Devlet tarafından öğrencilere sağlanan burslar, yaz aylarından beridir düzgün bir şekilde ödenmiyor. Birçok öğrenci geçimini, ders masraflarını ve daha birçok giderini devletin sağladığı burslarla karşılıyor. Gerek geçmiş Saner hükümeti, gerekse de mevcut Sucuoğlu hükümetinin mensuplarının cepleri dolu olduğundan ve geçim derdi nedir bilmediklerinden, ülkedeki her ailenin burslara gerek kalmadan kendi çocuklarının yükseköğrenim masraflarını karşılayabileceğini düşünüyor olabilirler. Normal zamanlarda bile bu düşünce gerçek dışıyken, içinden geçtiğimiz ekonomik kriz ve hayat pahalılığı ortamında bu düşünce artık kulağa komik duyulmaktadır.

Hükümetlerin halk ve emekçi düşmanı politikaları nedeniyle ekonomik krizin bedelini tek başına omuzlamak zorunda kalan halkın çocuklarını bir de burslardan mahrum bırakmak, acımasızlığın dik alasıdır. Devletin öğrencilere reva gördüğü değer ortadadır ki yaz aylarından kalan (Temmuz-Ağustos-Eylül) ve yeni eğitim yılını kapsayan (Ekim-Kasım) bursları hala Maliye Bakanlığı tarafından ödenmemiştir. Hükümetin diğer tüm bakanları da, bu duruma karşı seyirci kalmaya devam etmektedir.

Bağımsızlık Yolu olarak, hükümeti bu konuda derhal adım atmaya ve gençleri, öğrencileri geçim derdiyle başbaşa bırakmamaya çağırıyoruz. Geriye dönük ödenmemiş burslar derhal ödenmeli, gelecek olan burslar ise zamanında ve tam ödenmelidir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık