koronavirusBaf’ta toplam 28 koronavirüs vakasının sağlık çalışanı olduğu belirtildi

Baf'ta teyit edilmiş 38 koronavirüs vakasının, 25'inin genel hastanede çalışan insanlar ve üç tanesinin de Baf'taki özel hastanelerde çalışan kişiler olduğu belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 27, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Baf’ta teyit edilmiş 38 koronavirüs vakasının, 25’inin genel hastanede çalışan insanlar ve üç tanesinin de Baf’taki özel hastanelerde çalışan kişiler olduğu belirtildi.

Baf’taki genel hastanenin geçici yönetimini devralan Joseph Mutiri’ye göre, devlet hastanesinin beş doktoru enfekte olmuş, bir pulmonolog, bir radyolog, bir cerrah, bir çocuk doktoru ve bir yoğunlaştırıcıya koronavirüs teşhisi konulduğunu duyurdu.

Mutiri yaptığı açıklamada, toplamda 20 hemşire ve iki temizlikçide de virüs tespit edildiğin kaydetti.

Şimdiye kadar, dört hastaya Baf hastanesinde covid-19 teşhisi kondu, bunlardan 70 yaşında bir erkek ve 63 yaşında bir erkek hayatını kaybetti.

Hastaların diğer dördünün hastane personelinin akrabaları olduğu da ifade edilirken, hastanenin bugün kapalı olduğu, A & E departmanı güvenlik personeli ile çalışacak ve ambulans servisi ile istişarede bulunulduktan sonra özel sektör tarafından yönetilemeyen olayların ele alınacağı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık