AktüelEkolojiBaf’ta büyük yangın: Bir köy tahliye edildi

Baf bölgesinde yangın çıktı. Saat 11.50 civarında başlayan yangın büyüyor. Bir köy tedbir amaçlı boşaltıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Baf bölgesinde yangın çıktı. Saat 11.50 civarında başlayan yangın büyüyor. Bir köy tedbir amaçlı boşaltıldı. 

Bugün saat 11:50 civarında başlayan ve şu anda iki cepheden devam eden yangına, on dört itfaiye aracı ve sekiz helikopter müdahale ediyor.

İtfaiye sözcüsü Andreas Kettis, Ikaros 2 acil durum planının harekete geçirildiğini söyledi.

Helikopterlerden ikisi yangına müdahale etmeye çalışıyor ve geri kalan ikisi polis ve ulusal muhafızlardan bu girişimi koordine ediyor.

Yangının çıkış nedeninin daha sonra inceleneceği de ifade edildi.

Thrinia köyü tahliye edildi

İtfaiye sözcüsü Andreas Kettis, Baf’ın Thrinia köyünde yaşayan sakinlerin ihtiyati tedbir olarak tahliye edileceğini, yangının artarak devam ettiğini bildirdi. 

Yangını kontrol altına alabilmek için, görevde olmayan itfaiye çalışanları da göreve çağrıldı. 

İtfaiye ekiplerinin değerlendirmesinin ardından vatandaşların tahliye kararı ihtiyati tedbir olarak alındığı belirtilirken, tahliyeyi hem polis hem de sivil savunma ekiplerinin yaptığı kaydedildi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık