koronavirusBaf’ta 4 günde 800’e yakın kişi test edildi

Koronavirüsün Kıbrıs'taki merkezlerinden biri olarak görülen Baf'ta Cumartesi gününden beri 771 kişinin test edildiği bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüsün Kıbrıs’taki merkezlerinden biri olarak görülen Baf’ta Cumartesi gününden beri 771 kişinin test edildiği bildirildi.

Koronavirüs’ün Kıbrıs’taki iki merkezinden biri sayılan Baf’ta bireyler test edilmeye devam ediyor. Cumartesi gününden bugüne 771 kişinin test edildiği belirtildi.

Baf Belediye Başkanı, 11 belediye personeli ve iki gönüllünün test edilerek RNA örneklemesinin tamamlanmasının beklendiği kaydedilirken, hafta boyunca diğer kişilerin de test edileceği belirtildi.

Cyprus Mail’in haberine göre, Virüsün haritasının tespit edilmesi sürecinde yaklaşık 1,140 kişi ile temasa geçildiği 704’üne ulaşıldığı belirtilirken, Baf hastanesinde görevli 16 sağlık personeli, 26 polis memuru ve 11 kişinin de test edildiği, bunların arasında doğrulanmış bir davayla temas eden dört kişinin de testlerinin yapıldığı kayedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık