AktüelEkonomi PolitikAzeri bir influencer ve iki şarkıcıya 69 bin sterlin ödeme

Turizm ve Çevre Bakanlığı bütçesinden, ülke turizminin tanıtımı için Azerbaycanlı 1 influencer 2 şarkıcıya toplam 69 bin sterlin ödenmesi için Bakanlar Kurulu kararı çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Turizm ve Çevre Bakanlığı bütçesinden, ülke turizminin tanıtımı için Azerbaycanlı 1 influencer 2 şarkıcıya toplam 69 bin sterlin ödenmesi için Bakanlar Kurulu kararı çıktı.

Resmi Gazete‘de yayımlanan karara göre, Bakanlar Kurulu ülke tanıtımı için 3 Azerbaycanlı tanınmış kişiye ve yanlarında gelecek olan 3 kişiye tam 69 bin sterlin (1 milyon 125 bin 390 TL) ödeyecek.

Tuzim ve Çevre Bakanlığı’nın 2021 Mali Yılı Bütçesi altında yer alan Turizm Geliştirme ve Tanıtma Fonu‘ndan ödenecek olan miktar, sosyal medyada tepkiye yol açtı.

Kutrafalı: Çöpünüze muhtaç olmadan sanatını dünyaya duyurabilecek sanatçılarımız var

Kıbrıs’ın yetiştirdiği en önemli müzisyenlerden olan Cahit Kutrafalı kişisel hesabından yaptığı açıklamada iktidarlara sitemde bulunarak, “ne mutlu bize ki, sizin çöpünüze muhtaç olmadan sanatımızı dünyanın dört bir yanına duyurabilecek, alanında çok başarılı birçok değerli sanatçımız, üreten insanlarımız var” dedi. Açıklama şöyle:

Adına KKTC dediğiniz bu saçma sapan rant düzeni içinde bırakın yerli sanatçılara destek olmayı, gölge etmeyin de başka ihsan istemeyiz diyerek kendi yağımızda kendi ciğerimizi kavurduk yıllarca.

Ne mutlu bize ki, sizin çöpünüze muhtaç olmadan sanatımızı dünyanın dört bir yanına duyurabilecek, alanında çok başarılı birçok değerli sanatçımız, üreten insanlarımız var… Ve ne yazık ki inandığınız bu yalan uğruna kendi insanınıza sırtınızı dönebilecek kadar acizsiniz. Sizin için üzülürüm ama ağlayamam!

Gündüz: Sahtekar sanatsevici garagözler

Arda Gündüz ise kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “bu ülke bozuntusunda harcadığım her nefese lanet olsun” diyerek sitemini dile getirdi. Gündüz açıklamasında “biz kimiz ki? Yıllarca bu lanet yerde müzik kavgası veren zavallı zibidiler. Dediydim ya, bu ülke bozuntusunda harcadığım her nefese de lanet olsun! Sahtekar sanat sevici garagözler!” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık