AktüelEkolojiAyluga’da yasadışı inşaat tekrar başlatıldı

Mağusa’da Ayluga bölgesinde göletin yanında 2018’de başlatılan ve yasa dışı olduğu gerekçesiyle durdurulan inşaata tekrar başlandı. Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten yaptığı açıklada, inşaatın tekrar başlatıldını bildirdi. Sarpten, “Doğa katliamları her geçen gün devam ediyor. 2018 yılında tamamen yasadışı şekilde Mağusa’daki Ayluga göletinin kıyısında başlatılan ve girişimlerimiz sonucu durdurulan inşaat birdenbire yeniden başladı. Dün gün boyu polis, belediye ve çevre dairesi yetkilileriyle yaptığımız girişimler sonucu neyseki bugün yeniden mühürlendi” ifadelerini kullandı.  İşte Sarpten’in açıklaması: “Doğa...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 17, 2019
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Mağusa’da Ayluga bölgesinde göletin yanında 2018’de başlatılan ve yasa dışı olduğu gerekçesiyle durdurulan inşaata tekrar başlandı.

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten yaptığı açıklada, inşaatın tekrar başlatıldını bildirdi.

Sarpten, “Doğa katliamları her geçen gün devam ediyor. 2018 yılında tamamen yasadışı şekilde Mağusa’daki Ayluga göletinin kıyısında başlatılan ve girişimlerimiz sonucu durdurulan inşaat birdenbire yeniden başladı. Dün gün boyu polis, belediye ve çevre dairesi yetkilileriyle yaptığımız girişimler sonucu neyseki bugün yeniden mühürlendi” ifadelerini kullandı. 

İşte Sarpten’in açıklaması:

“Doğa katliamları her geçen gün devam ediyor. 2018 yılında tamamen yasadışı şekilde Mağusa’daki Ayluga göletinin kıyısında başlatılan ve girişimlerimiz sonucu durdurulan inşaat birdenbire yeniden başladı. Dün gün boyu polis, belediye ve çevre dairesi yetkilileriyle yaptığımız girişimler sonucu neyseki bugün yeniden mühürlendi. Başta Pelin Üretici olmak üzere bölge halkının takibi, sivil toplumun girişimleri ve yetkililerin de duyarlılığı hep birlikte suratle sonuç almamızı sağladık. Elbette, ülkemizin bir numarakı doğal sulak alanı olan Ayluga’daki gelismelerin yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz…”

Beton dökülüyor…

Öte yandan Şehir Planlama Odası Başkanı Merter Refikoğlu, sosyal medya paylaşımında inşaatın mühürlenmesine rağmen beton dökme işleminin yapılmaya başlandığını bildirdi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..