AktüelMedya OdasıAydınlık yarınlar için; Susmayacağız!

Bu Memleket Bizim Platformu, gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürüldüğü gün olan 6 Temmuz’da Lefkoşa’da bir yürüyüş düzenleyecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu Memleket Bizim Platformu, gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürüldüğü gün olan 6 Temmuz’da Lefkoşa’da bir yürüyüş düzenleyecek. Platform tarafından yapılan açıklamada, gün boyu devam edecek etkinliklerin ardından akşam 19.00’da Lefkoşa Türk Belediyesi önünde toplanarak Kutlu Adalı’nın öldürüldüğü yere yürüneceği bildirildi. Açıklama şöyle:

Cumhuriyetçi Türk Partisi, Basın Emekçileri Sendikası ve Sol Hareket’in daha önce 6 Temmuz’da Kutlu Adalı’nın katledilmesine yönelik eylemleri Bu Memleket Bizim Platformu çatısı altında birleşmiş bulunmaktadır.

Buna göre, Kutlu Adalı’nın öldürüldüğü tarih olan 6 Temmuz günü sabah 9:30’da Adalı’nın mezarı başında düzenlenecek anma etkinliğine BMBP’yi temsilen bağlı bulunan siyasi parti, sendika ve sivil toplum yöneticileri katılım gösterecektir.

11:30’da, yine örgüt temsilcileri Polis Genel Müdürlüğü’nün önüne giderek orada bir basın açıklaması yaparak tepkisini ortaya koyacaktır.

Akşam 19:00 ise tüm örgüt üyeleri ve tüm halkımızın davetli olduğu bir eylem düzenlenecektir. Eylem 19:00’da Lefkoşa Türk Belediyesi önünde toplanma ile başlayacak ardından 19:30’da kortej şeklinde yürüyüşe geçilip Kutlu Adalı’nın öldürdüğü yere gidilecek ve oraya karanfiller bırakılacak. Son olarak ise Gençlik Merkezi’ne(Kızılbaş Kilisesi) gidilerek orada etkinlikler düzenlenecek.

Saygılarımızla;

BMBP (a)

Basın Emekçileri Sendikası

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık