AktüelDünyaAvustuya’da 6 farklı noktaya silahlı saldırı

Avusturya'nın başkenti Viyana'nın merkezinde Pazartesi akşam saatlerinde altı farklı noktayı hedef alan silahlı saldırılarda en az üç kişi yaşamını yitirirken, 14 kişi de yaralandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Avusturya’nın başkenti Viyana’nın merkezinde Pazartesi akşam saatlerinde altı farklı noktayı hedef alan silahlı saldırılarda en az üç kişi yaşamını yitirirken, 14 kişi de yaralandı. Saldırıyı en az üç kişinin gerçekleştirdiği açıklanırken, saldırganlardan birisi polis tarafından vurularak öldürüldü.

İçişleri Bakanı Karl Nehammer, polis tarafından vurulan saldırganın Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) sempatizanı olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

Nehammer, sabah saatlerinde düzenlediği basın toplantısında, saldırganı “kendisini IŞİD’e yakın hisseden radikalleşmiş bir kişi” olarak tanımaldı.

Nehammer, bir başka saldırganın yakalandığını ve üçüncü saldırganın buluması için başlatılan geniş çaplı operasyonun ise devam ettiğini söyledi.

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz da, olayı “iğrenç bir terör saldırısı” olarak nitelendirdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık