AktüelGazedda'nın GündemiAvukatlar eylem kararı aldı!

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Konseyi, yargı bağımsızlığı için eylem kararı aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Konseyi, yargı bağımsızlığı için eylem kararı aldı.

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Konseyi ayrıca Lefkoşa, Güzelyurt, Girne ve Mağusa mahalli baroları tarafından şu açıklama yapıldı:

Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararın ardından, Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri tarafından, yargının bağımsızlığı ve hukuk devleti ilkelerinin ihlal edilmesine yönelik yapılan açıklamalara karşı sesimizi daha yüksek bir sesle çıkarmak adına eylem yapma kararı aldık. 

İlgili gündeki tüm davalar, mahkeme tarafından liste üzerinden ertelenecektir. 

Bu çerçevede tüm üyelerimizi ve yargı personelini, demokrasinin en temel unsuru olan hukukun üstünlüğünü savunmak için, 19 Nisan 2021 pazartesi günü saat: 09:30’da Lefkoşa Kaza Mahkemesi önünde cübbelerimizle gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına davet ediyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık